Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad

Jak vypadá nemocnice na kraji města po injekci za 150 milionů

30.10.2015, www.e-mostecko.cz, Oldřich Hájek

Most - Mostecká nemocnice se dočkala čtyřicet let od výstavby zásadní rekonstrukce. Tři hlavní budovy a spojovací části mají nové fasády, střechy, okna, některé výtahy a sociální zařízení. Vše za 150 milionů korun.

"Rozsah prací byl obrovský. Cílem bylo vytvořit v nemocnici optimální prostředí pro zaměstnance i pacienty. Chtěli jsme posunout nemocnici ze stavu z roku 1975 do roku 2015," říká ředitel zdravotní péče Nemocnice Most Luděk Hyka. Vše probíhalo za plného provozu.

Podle hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka si Most vylepšenou nemocnici zaslouží kvůli tomu, co "dělá pro republiku". "Budovy vypadají nádherně a zase nějakou dobu vydrží. Most dostal kus města do nové podoby," uvedl. Kraj podle jeho slov chce změnit obraz společnosti Krajská zdravotní, která spravuje pět nemocnic v kraji, včetně mostecké. Na to ale nebudou stačit nové fasády. "Chce to dokupovat přístroje, abychom udrželi trend," sdělil.

Krajská zdravotní má s nemocnicí v Mostě další plány. Pacienti kritizují například sociální zařízení, která zatím neprošla rekonstrukcí. "Zbývající sociální zařízení opravíme snad v prvním kvartálu příštího roku," uvedl. Úplně nové prostory dostává rovněž porodnice. Ta se slavnostně otevře už 12. listopadu. V jednání je rekonstrukce následné péče v porodnici, kde má Krajská zdravotní příslib daru od místní těžební firmy.

Předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák v pátek u příležitosti představení zrekonstruovaných pavilonů A, B, a C prohlásil, že společnost je v dobré kondici. "Všechny nemocnice jsou za první pololetí v zisku," sdělil.