Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad

Nemocnice v Mostě je po 40 letech od výstavby opravená. Co vše je tam nové?

29. 10. 2015, www.e-mostecko.cz, Oldřich Hájek

Most - Majitel mostecké nemocnice, společnost Krajská zdravotní, v pátek oficiálně představí opravené pavilony tohoto zdravotnického zařízení. Zásadní rekonstrukce se nemocnice dočkala po čtyřiceti letech od výstavby. Základní fakta o provedených pracích přinášíme již dnes.

Projekt rekonstrukce pavilónů Nemocnice Most včetně optimalizace vnitřních prostor začal na konci srpna minulého roku po více než ročních přípravách. Rozsáhlé práce přišly na 150 milionů korun. Rekonstrukce probíhala za plného provozu. Projekt je ukončen prakticky rok po zahájení. "S ohledem na stáří budov a jejich infrastruktury, které byly dlouhodobě ve velmi špatném stavu, byla celková rekonstrukce nutností. V podstatě se jedná o první akci takového rozsahu od dob výstavby nemocnice. Letos je to 40 let, kdy začala sloužit veřejnosti a opravu si jistě zasloužila. Nejde samozřejmě jen o lepší vzhled, ale také praktické dopady pro pacienty i zdravotnický personál," uvedl Jiří Vondra, tiskový mluvčí Krajské zdravotní.

Za vítězem veřejné soutěže a dodavatelem rekonstrukčních prací, sdružením regionálních firem s názvem Společnost Nemocnice Most, jsou vidět zateplené budovy, nové fasády a střechy, kompletně vyměněná okna a dveře (celkem 3 606 kusů), a to u pavilonů A, B a C, to vše za účelem modernizace při snížení energetické náročnosti stavebních objektů a samozřejmě i zlepšení technického stavu a celkového vzhledu.

Opravili i vybrané záchody

Součástí rekonstrukce byla též výměna vybraných výtahů ve všech rekonstruovaných objektech a rekonstrukce vybraných sociálních zařízení včetně nových připojovacích a stoupacích rozvodů vody a kanalizace. "Opravené pavilony, výtahy, nová sociální zařízení, ale i tepelný komfort, který se již začíná projevovat v opravených částech, jistě ocení pacienti i zaměstnanci. Nová podoba opravené nemocnice jistě přispěje také ke zlepšení vzhledu města," předpokládá Jiří Vondra.